SANCAKTEPE YAŞLI BAKIM MERKEZİ-SANCAKTEPE HASTA BAKIM EVİ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
sancaktepe huzurevi, sancaketepe yaşlı bakım evi, sancaktepe alzheimer bakımevi, sancaktepe paliyatif bakım merkezi, sancaktepe kanser hasta bakımevi

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Sosyal Hizmet Uzmanlarımızdan, aradığınız huzurevi hakkında ücretsiz bilgi alın.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın.

Formu doldurun, biz sizi arayalım.

Sancaktepe de Yaşlı Bakım Evi, Huzurevi, Hasta Bakım Merkezi, Alzheimer Bakım Evi, Fizik Tedavi Merkezi, Şizofren Bakım Merkezi arıyorsanız uzmanlarımızla görüşmeden karar vermeyin. Danışmanlık hizmetimiz ÜCRETSİZDİR.

Sancaktepe Huzurevi  ve Yaşlı Bakım Evi,  Alzheimer Bakımevi, Yatılı Fizik Tedavi Merkezi , Sağlık Kabini, Evde sağlık hizmetlerine ulaşmak istiyorsanız göz atacak olursak 350 bin nüfuslu Sancaktepe Ümraniye Ataşehir, Çekmeköy, Sultanbeyli ile komşudur.

Sancaktepe’de özel huzurevleri sayısına baktığımızda toplam 1 tanedir. sancaktepe özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 75’dir.

Sancaktepe Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Evi

Sancaktepe de özelde 1 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 75 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Türkiyede bakım sigortası olmadığı için ücretin tamamını yaşlı/hasta veya yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, MS, ALS, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, Diyaliz Hastaları, Yüksek tansiyon, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Sancaktepedeki huzurevi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs. Tüm işler burada çalışan görevlilerce(hasta bakıcı, yaşlı bakım teknikeri, hasta bakım teknikeri) tarafından yapılır. Sağlık takipleri de buradaki doktor ve hemşireler tarafından takip edilmektedir.

Sancaktepe Devlet Huzurevi

Sancaktepe de devlete ait hiçbir huzurevi ve yaşlı bakım rehabilitasyon merkezi bulunmamaktadır.

Sancaktepe Özel Huzurevi

Sancaktepe ilçesinde bulunana toplam 1 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 75 yatak kapasitesi bulunmakta. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Yatak yarası olan yatalak hastaların yara bakımları yapılmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

Sancaktepe Yatalak Hasta Bakımı

Sancaktepe yatalak hasta bakım merkezi olarak Sancaktepe özel huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, Yaşlı Bakım Evinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 75 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir aksi takdirde yatak yarası oluşmaktadır. Kolostomili hasta, treakostomili hasta, nebulizatörlü hasta, …vb MS, ALS gibi nörolojik hastalara da bakılmaktadır.

Sancaktepe Yatılı Fizik Tedavi

Sancaktepe de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evleri değerlendirilebilmektedir.  Buradaki Fizyoterapistler sayesinde veya özel bir fizik tedavi merkeziyle anlaşma yoluna gidilerek hastaların ihtiyacı olan fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır.

Sancaktepe Alzheimer Bakım Evi– Sancaktepe Parkinson Hasta Bakımevi

Sancaktepe de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evinde alzheimer, demans, parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır. Alzheimer hastalığının son evresinde hastalar enteral beslenmeyle beslenirler burada 2 yol karşımıza çıkmaktadır ilk yol NG nazoastrik sonda ile diğeri ise PEG yöntemi yani mideden besleme yapılmaktadır.

Sancaktepe Paliyatif Bakım

Sancaktepe Paliyatif Bakım Merkezi olarak Özel Huzurevin de bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir.

Sancaktepe şizofreni Bakımevi

Sancaktepe de bulunan huzurevinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla, intihar meyilli olmaması kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir.

Sancaktepe Kanser Hastası Bakımı

Sancaktepe Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde, Hasta Bakım Merkezlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır. Kanser hastaları son evrelerinde tedavi gördükleri hastaneyle eşgüdüm içerisinde yapılmaktadır.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Sosyal Hizmet Uzmanlarımızdan, aradığınız huzurevi hakkında ücretsiz bilgi alın.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın.

Formu doldurun, biz sizi arayalım.

Hakan Berktaş

Hakan Berktaş

Sosyal Hizmet Uzmanı; Hakan Berktaş 1971 yılında Malatya da doğdu. 2010 yılından bu yana İstanbul da bulunan uzmanımız, Huzurevi Fiyatları dışında, Sosyal Rehberlik projesinin de yürütücüsüdür.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haber bültenimize kaydolun.

Haber bültenimize kaydolarak, eklenen içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz. Üyelikten istediğiniz zaman ayrılabileceğinizi unutmayın.

Call Now ButtonHemen ARA
huzurevi ekle, huzurevi fiyatları

Huzurevi Fiyatları

Kurumunuzu ücretsiz olarak Huzurevi Fiyatlarına eklemek için lütfen gerekli alanları eksiksiz doldurun. Uzmanlarımız en kısa sürede mail yoluyla iletişime geçecek.

Sosyal hizmet uzmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecek.

sosyal hizmet uzmanı hakan berktaş, huzurevi fiyatları