Category: Ankara Huzurevleri

Ankara Huzurevleri

Ankara Huzurevleri ve yaşlı bakım merkezi bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar için bakım ve rehabilitasyon imkanları sunan sosyal kuruluşlardır. Yaşlı bakım merkezi ise ek olarak ihtiyaç sahibi bireylere fizik tedavi ve ilaç bakımı gibi sağlık konularında hizmet vermektedir. Yaşlı bakım evlerinden verilen hizmetle tedavisi mümkün olmayan yaşlı ve hasta bireylerle de ilgilenilmektedir. Kısacası huzurevi ve yaşli bakimevi arasındaki en büyük fark hasta bakımı olmaktadır.

“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” tarafından görevlendirilen sosyal hizmet uzmanı kişiler “Sosyal İnceleme Raporu” hazırlayarak ekonomik yoksunluk içindeki ve 65 yaşından yüksek olmak üzere tüm yaşlılara ücretsiz bakım sağlamaktadır. “Parkinson”, “Felç”, “Diyabet”, “Koah”, “Alzheimer” ve “Demans” hastası yaşlılarımıza bakımevleri 24 saat hizmet sunulabilmektedir. Nitekim yoğun bakım ihtiyaç duyan hastalar için bakım hizmetlerine hastanelerde devam edilmesi gerekmektedir.

“Ankara Huzurevleri – Ankara Yaşlı Bakım Merkezleri” isimli yazımızda Ankaradaki huzurevleri arasında doğru huzurevini bulmak için dikkat edilmesi gerekenleri, huzurevi çalışanlarında olması gereken özellikleri sizler için inceledik. Ayrıca yazımızın sonunda “Çankaya Huzurevleri”, “Keçiören Huzurevleri”, “Kızılay Huzurevleri”, “Gölbaşı Huzurevleri”, “Yenimahalle Huzurevleri” ve “Mamak Huzurevleri” gibi ankara huzurevi listelerini bulabilirsiniz.

Yaşlı İnsanlar Neden Huzurevlerini Tercih Eder?

İleri yaşlardaki insanlar birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Karşılaşılan tıbbi problemlerin birikmesi yaşlı bireylerin kendilerine bakabilme yetilerini azaltmaktadır. Özellikle hafıza sorunları yaşayan, Alzheimer veya demansı olan kişilerin evde tek başına kalması imkansız hale gelmektedir.

Yemek yeme, banyo yapma, günlük veya finansal işlerin yönetimi gibi yaşamsal aktivitelerin bağımsız olarak yerine getirilememesi bu bireylerin huzurevlerini tercih etmesine neden olmaktadır.

Ankara Huzurevi fiyatları

Sosyal hizmet uzmanlarımızdan Ankara’da bulunan devlet ve özel yaşlı bakım merkezleri hakkında kapsamlı ve ücretsiz fiyat, kapasite ve hizmet bilgisi edinebilirsiniz.

Akyurt vakfı yaşamevi, huzurevi fiyatları
Ankara Huzurevleri

Akyurt Vakfı Mete Bora Yaşamevi

 4.7/5 Adres Yıldırım Mah. Merdane Sok. No:17 Akyurt / ANKARA Website Akyurt Vakfı Mete Bora Yaşamevi Kapasite 85 Huzurevi Yaşlı Sayısı 59 Kuruluş Yılı

DEVAMINI OKU
huzurevi neden gereklidir, huzurevi fiyatları
Alzheimer

Huzurevi Neden Gereklidir?

Evde bakımı mümkün olmayan, belirli bir yaşı geçmiş kişiler için bakım, ilgi, terapi ve tedavi gibi hizmetleri sağlayan huzurevleri, ihtiyacı olan insanlara yardım eli uzatmasıyla gereklidir. Genellikle kötü bir algı olsa da herkes zaman zaman huzurevi neden gereklidir sorusunun cevabını merak ediyor.

DEVAMINI OKU
sekli yaşlılar köşkü, huzurevi fiyatları
Ankara Huzurevleri

Sekli Yaşlılar Köşkü

Sekli Yaşlılar Köşkü  5/5 Adres Sekli Köyü Beypazarı / ANKARA Website sekliyaslilarkosku Kapasite 35 Huzurevi Yaşlı Sayısı 14 Kuruluş Yılı 1994 Huzurevi mi arıyorsunuz?

DEVAMINI OKU
Talya huzurevi yaşlı bakım merkezi, huzurevi fiyatları
Ankara Huzurevleri

Özel Talya Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

 3.9/5 Huzurevi mi arıyorsunuz? Sosyal hizmet uzmanlarımızla iletişime geçerek, aradığınız huzurevi ya da yaşlı bakım merkezi hakkında ücretiz bilgi alın. Formu doldurun size ulaşalım.

DEVAMINI OKU
özel Pursaklar huzurevi, huzurevi fiyatları
Ankara Huzurevleri

Özel Pursaklar Yaşlı Bakım Evi

 3.1/5 Adres Şehit Salim Akgül Cad. Gülşen Sok. No:3 Pursaklar ANKARA Website Özel Pursaklar Yaşlı Bakım Evi Kapasite 70 Huzurevi Yaşlı Sayısı 39 Kuruluş

DEVAMINI OKU
Paylaşmak önemsemektir.
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Kategoriler

Popüler Huzurevleri

Uzmanlarımızla İletişime Geçin.

Sosyal hizmet uzmanlarımızla iletişime geçerek aradığınız yaşlı bakım merkezi hakkında ücretsiz bilgi alın.

Popüler Yazılar

Call Now ButtonHemen ARA
huzurevi ekle, huzurevi fiyatları

Huzurevi Fiyatları

Kurumunuzu ücretsiz olarak Huzurevi Fiyatlarına eklemek için lütfen gerekli alanları eksiksiz doldurun. Uzmanlarımız en kısa sürede mail yoluyla iletişime geçecek.