Category: Özel Huzurevleri

Özel huzurevleri

Özel huzurevleri yaşlı grubu hastalara tıbbi açıdan pek çok hizmet ve olanak sunmaktadır. Başlıca özel huzurevleri hastaların gereksinimlerini eksiksiz bir şekilde karşılamakla sorumluyken diğer bir açıdan hastaların fizyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarını gidermelidirler.

Özel huzurevleri yaşlılık dönemindeki insanlara sosyal fırsatlar sunmaktadır. Belirli zamanlarda yapılan etkinlikler düzenleyerek ileri yaş grubunun sosyal ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Özel Huzurevleri Kabul Şartları

Huzurevleri ya da özel yaşlı bakım evleri misafir alırken bazı kriterler belirleyebiliyor. Özel huzurevlerine başvururken en az 55 yaş şartı ve kapsamlı hastanelerden alınacak çeşitli sağlık raporları gerekebiliyor. Özel huzurevleri kabul şartlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Özel Huzurevi Hangi Bakanlığa Bağlıdır?

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm devlet ve özel huzurevleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir.

Özel Huzurevlerinde Kalmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Özel huzurevlerine kayıt alınması için aşağıdaki gerekli evrakların tanzim edilmesi gerekmektedir:

  • İlgili kişi veya yakınları tarafından başvuru dilekçesi alınmalıdır.
  • ilgili kişinin T.C. kimlik numarası gerekli kuruluşa beyan edilmelidir
  • Maaş ve gelir durumunu gösteren evraklar toplanmalıdır
  • Özel huzurevinde kalacak kişinin hastalığı olup olmadığına dair doktor raporu alınmalıdır.( Doktor raporunda sakınca yoktur ibaresi yer almalıdır.)

Ayrıca Gerekli Bazı Koşullar:

– Özel huzurevinee kişinin herhangi bir alkol veya madde bağımlılığının bulunmaması gerekmektedir.

–özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde covid-19 virüsünden dolayı diğer yaşlılara ve kurum çalışanlarına zarar vermemesi açısından herhangi bir bulaşığı hastalığının olmaması gerekmektedir.

Özel Huzurevinde Kimler Kalabilir  ve Faydanalacağı hizmetler nelerdir?

Dünya Sağlık Örgütü’nde yaşlı olmak yani 55 yaş ve üzeri, fiziksel ve psikolojik olarak çevresine zarar verecek bir rahatsızlığı ve madde bağımlılığı olmadığı sürece herkes özel huzurevinde kalabilmektedir. Hem tıbbi hem sosyal açıdan kuruluş bakımına gereksinim duyan ileri yaş grubundan herkes, gerekli koşulları sağladığı müddetçe istediği süre zarfında özel huzurevlerinde konaklayabilmektedir.

Özel Huzurevi Fiyatları

Özel huzurevi fiyatları, kurumun kapasitesi, çalışan sayısı ve olduğu yere göre değişişiklik gösterebiliyor. Yasal zorunluluğa göre her huzurevinde, doktor, hemşire, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı olmalıdır. Özel huzurevi fiyatları araştırırken kurumun sahip olduğu teknik donanım iyi araştırılmalıdır.

Özel Huzurevi Neden Gereklidir?

İleri yaş grubunun alanında uzman doktor, deneyim ve tecrübe sahibi hemşire ve işini önemseyen personel çalışanları yanında kalması hem içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hem de günümüz koşullarında daha sağlıklı ve uygundur. İleri yaş grubunun gerekli bakımları ve düzenli sağlık takibi kurumun sorumluluğundadır.

Özel Huzurevine Nasıl Başvurabilirim, Nasıl Bilgi Alabilirim?

İlgili kişi gerekli kriterleri (55 yaş ve üzeri olma, herhangi bir bulaşıcı hastalık taşımıyor olma, madde bağımlılığı olmaması gibi) sağlıyorsa yaşlının

huzurevi hizmetinden veya yaşlı bakım merkezi hizmetinden yararlanmasının uygun olacağını belirten özel veya resmi sağlık kuruluşlarının yalnızca ilgili bölümünden alınacak sağlık durumlarını gösteren rapor olması gerekiyor. Detaylı bilgi ve sorularınız için +90 552 221 88 33 numaralı iletişim hattını arayabilirsiniz.

Huzurevinde Personel Ne İş Yapar?

Huzurevi personeli sosyal yönden sağlık çalışanlarına ek olarak ileri yaş grubuna beslenme, temizlik ve hijyen gibi konularda destek ve yardım sağlar. Özel huzurevleri yaşlı bakım personeli ileri yaş grubunun günlük aktivitelerini destekler, kişisel temizlik yardımında bulunur, eğer kişi çok yaşlı veya yatakta ise tuvalet desteği sağlar, banyo desteğinde bulunur ve giyinme ve soyunma gibi gereksinimlerine yardım eder.

İlaç hazırlığı ve takibi gibi konularda doktor ve hemşireye kontrolünde hizmet verebilir. Diğer bir yönden ileri yaş grubuna arkadaşlık eder beraber sohbet edip sıcak bir ortam yaratır ve yaşlıların kendilerini yalnız hissetmelerine engel olur. Gün içinde kişiye uygun egzersiz desteği sağlar.

Özel Huzurevi Ziyareti

Huzurevi ziyareti, covid-19 salgını sonra genelgeyle yasaklanmıştı. 1 temmuzdan itibaren huzurevleri ziyaretçilerini kapılarını tekrardan açacak. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları kontrolleriyle huzurevi ziyareti gerçekleştirilebilecek.

Özel Huzurevi Yönetmeliği

Huzurevi yönetmeliği, Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde belirlenir. Huzurevi yönetmeliği kurumdan kuruma çok büyük değişiklik göstermese de arada işleyiş bakımından ufak farklılıklar olabilir.

Lüks Huzurevleri

Lüks huzurevlerinde sosyal etkinliklerden sağlık imkanlarına, beslenme programlarından konserlere ve güvenlik önlemlerine kadar farklı alanlarda verilen hizmetler çeşitlilik gösterebilmektedir.

Özel Huzurevinde Sağlık Servisi Görevleri

Huzurevinde Doktorun Görevi Nedir? Huzurevinde görev alan doktor, ilgili ileri yaş grubundaki kişilerin gerekli tedavilerini ve ilaç uygulamalarını sağlar, düzenli aralıklarla kontrol ve takibini yapar. Diğer bir yandan hastanın bakımıyla ilgilenir. İlgili hasta ve yakınlarına tıbbi danışmanlık yani sağlıkla ilgili bilgilendirme yapar ve yönlendirebilir.

Hemşirenin Görevleri

Huzurevinde görev alan hemşireler ilgili ileri yaş grubu hastalara

-ilaç uygulamaları -enjeksiyon

-serum takma/çıkarma -kan alma

-pansuman ve yara bakımı

-hasta ve yakınlarına danışmanlık

gibi işlemler yapabilir ve hizmet sunabilmektedirler.

İstanbul Özel Huzurevleri ve Özel Yaşlı Bakım Evleri

Anadolu yakasında aradığınız huzurevleri ve yaşlı bakım merkezleri hakkında fiyat, kontenjan ve sağlık ekipmanları konusunda sosyal hizmet uzmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Linke basarak anadolu yakası huzurevlerini görüntüleyin.

İzmir Huzurevleri ve Özel Yaşlı Bakım Evleri

İzmir’de faaliyet gösteren huzurevleri ve özel yaşlı bakım evleri hakkında fiyat, kontenjan ve sağlık ekipmanları konusunda sosyal hizmet uzmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Linke basarak İzmir özel huzurevlerini görüntüleyin.

Ankara Huzurevleri ve Özel Yaşlı Bakım Evleri

Ankara’da faaliyet gösteren huzurevleri ve özel yaşlı bakım evleri hakkında fiyat, kontenjan ve sağlık ekipmanları konusunda sosyal hizmet uzmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Linke basarak Ankara özel huzurevlerini görüntüleyin.

Bursa Huzurevleri ve Özel Yaşlı Bakım Evleri

Bursa’da faaliyet gösteren huzurevleri ve özel yaşlı bakım evleri hakkında fiyat, kontenjan ve sağlık ekipmanları konusunda sosyal hizmet uzmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Linke basarak Bursa özel huzurevlerini görüntüleyin.

Akyurt vakfı yaşamevi, huzurevi fiyatları
Ankara Huzurevleri

Akyurt Vakfı Mete Bora Yaşamevi

 4.7/5 Adres Yıldırım Mah. Merdane Sok. No:17 Akyurt / ANKARA Website Akyurt Vakfı Mete Bora Yaşamevi Kapasite 85 Huzurevi Yaşlı Sayısı 59 Kuruluş Yılı

DEVAMINI OKU
Avrasya yaşlı bakım merkezi
Alzheimer

Özel Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi

Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi  4.7/5 Adres Küçükbakkalköy Mah. Merdivenköy Yolu No:19 Ataşehir / İSTANBUL Website Özel Avrasya Huzurevi Kapasite 52 Huzurevi Yaşlı Sayısı 46

DEVAMINI OKU
tatlı hayat yaşlı basımevi ve huzurevi
Alzheimer

Tatlı Hayat Yaşlı Bakımevi

Özel Tatlı Hayat Huzurevi  4.3/5 Adres Hürriyet, Işıksaçan Sokak No: 3, Yakacık, Kartal, İstanbul Website Tatlı Hayat Yaşlı Bakımevi Kapasite 150 Huzurevi Yaşlı Sayısı

DEVAMINI OKU
huzurevi fiyatları
Anadolu Yakası Yaşlı Bakım Evleri

Asude Huzurevi

Asude Huzurevi  4.7/5 Adres Kisikli Mah Gurbet Sok. No:6 Üsküdar Website Asude Yaşlı Bakım Merkezi Kapasite 80 Huzurevi Yaşlı Sayısı 51 Kuruluş Yılı 2005

DEVAMINI OKU
anadolu park huzurevi
Alzheimer

Anadolu Park Huzurevi

Anadolu Park Huzurevi  4.5/5 Adres Çavuşbaşı Yukarı Baklacı Mah. Çeçenistan Cad. No:8 / A Çavuşbaşı Beykoz / İSTANBUL Website Anadolu Park Yaşlı Bakım Merkezi

DEVAMINI OKU
Altındağ huzurevi
Alzheimer

Altınçağ Huzurevi

Altıncağ Huzurevi  3.5/5 Adres Adnan Kahveci Mah. Paşazade Cad. Şimal Konutları No:5 / 6 A Blok. Gürpınar Beylikdüzü / İSTANBUL Website Özel Altınçağ Bakım

DEVAMINI OKU
özel Ada Bakımevi, özel ada bakım merkezi
Alzheimer

Özel Ada Yaşlı Bakım Merkezi

Özel Ada Yaşlı Bakım Merkezi  4.4/5 Adres Yenidoğan Cad. Hazar Sok. No: 10 Küçükbakkalköy Ataşehir İstanbul Website Ada Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi Kapasite

DEVAMINI OKU
Paylaşmak önemsemektir.
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Kategoriler

Popüler Huzurevleri

Uzmanlarımızla İletişime Geçin.

Sosyal hizmet uzmanlarımızla iletişime geçerek aradığınız yaşlı bakım merkezi hakkında ücretsiz bilgi alın.

Popüler Yazılar

Call Now ButtonHemen ARA
huzurevi ekle, huzurevi fiyatları

Huzurevi Fiyatları

Kurumunuzu ücretsiz olarak Huzurevi Fiyatlarına eklemek için lütfen gerekli alanları eksiksiz doldurun. Uzmanlarımız en kısa sürede mail yoluyla iletişime geçecek.