ATAŞEHİR HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM EVLERİ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Ataşehir huzurevi, Ataşehir yaşlı bakım evi, Ataşehir alzheimer bakımevi, Ataşehir paliyatif bakım merkezi, Ataşehir kanser hasta bakımevi, Ataşehir devlet huzurevi, Ataşehir özel huzurevleri,

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Sosyal Hizmet Uzmanlarımızdan, aradığınız huzurevi hakkında ücretsiz bilgi alın.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın.

Formu doldurun, biz sizi arayalım.

Ataşehir de Huzurevi, Yaşlı Bakım Evi, Alzheimer Bakım Merkezi, Hasta Bakım Merkezi, Paliyatif Bakım Merkezi arıyorsanız derneğimizden ÜCRETSİZ DESTEK alabilirsiniz.

Ataşehir Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evleri, Alzheimer bakım Evleri, Yatılı Fizik tedavi, Evde Fizik Tedavi, Şizofren Bakım Evlerine göz atacak olursak.

420 bin nüfuslu Ataşehir ye Ümraniye, Üsküdar, Sancaktepe, Beykoz ilçelerine ile komşudur. Ümraniye de Devlete Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmamaktadır. Ümraniye özel huzurevi ve yaşlı bakım merkezi sayısına baktığımızda toplam 3 tanedir. Ümraniye özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinin toplam kapasitesi 145’dir. Alzheimer Bakımevi, Yatılı Fizik Tedavi Merkezi ,

Ataşehir Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri

Ataşehir de özelde 1 tane özel huzurevi olup toplam kapasite 75 yatak kapasitelidir. Bu huzurevleri ücrete tabidir. Türkiyede bakım sigortası olmadığı için ücretin tamamını yaşlı/hasta veya yakınları ödemektedir. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren alzheimer, demans, parkinson, MS, ALS, yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları, Diyaliz Hastaları, Yüksek tansiyon, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır.

Ataşehir de ki huzurevi aynı zamanda yaşlı bakım merkezi statüsündedir. Bu bakım merkezlerinde kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlıların öz bakımları yapılmaktadır. Nedir bu öz bakım banyo yaptırılması, yemek yedirilmesi, bezlenen hastaların bezlenmesi, tırnak kesimi, ağız diş temizliğinin yaptırılması, rutin ilaç takipleri, çamaşır, ütü vs. Tüm işler burada çalışan görevlilerce(hasta bakıcı, yaşlı bakım teknikeri, hasta bakım teknikeri) tarafından yapılır. Sağlık takipleri de buradaki doktor ve hemşireler tarafından takip edilmektedir.

Ataşehir Devlet Huzurevi

Ataşehir de Devlet Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Alzheimer Bakım Merkezi, Parkinson Hasta Bakım Merkezi, Hasta Bakım Merkezi, Fizik Tedavi Merkezi, Kanser Hastası Bakım Merkezi bulunmamaktadır

Ataşehir Özel Huzurevi

Ataşehir ilçesinde bulunana toplam 3 tane huzurevi ve bakım merkezinde toplam 185 yatak kapasitesi bulunmakta. Normal huzurevi kısmında kendi öz bakımını yapabilen yaşlılar kalabildiği gibi öz bakım gerektiren Alzheimer, Demans, Parkinson, felç geçiren, cvo geçiren, pıhtı atan, emboli atan yatağa bağımlı fizik tedavi isteyen hastalar, kanser hastaları,diyabetik hastalar, diyaliz hastaları, kalp damar hastalıkları olan yaşlılar, MS, ALS hastaları kalmaktadır. Hastalıkları olan yaşlılar kalmaktadır. Bu huzurevlerinde sağlıklı yaşlılar kaldığı gibi geriatrik hastalığı olan yaşlılarda kalmaktadır. Burada kalan kişiler ya kendileri yada yakınları tarafından ödenmektedir.

Ataşehir Yatalak Hasta Bakımı

Ataşehir de yatalak hasta bakım merkezi olarak Ümraniye özel huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri, yaşlı bakım Evlerinde yatalak hastalara bakılmakta gerek sağlık gerekse bakım desteği verilmektedir. Toplam 185 yatak kapasitesi mevcuttur. Yatalak hastalara bakarken dikkat etmek gerekmektedir gerek dolaşım yetersizliği, gerekse dolaşım bozukluğuna bağlı olarak kan akışı vücudu tam olarak beslememekte yatak yarası oluşmaktadır. Özellikle Alzheimer, Demans Parkinson hastalıklarının son evrelerinde daha çok bu tür sorunlar ortaya çıkmaktadır

Ataşehir Yatılı Fizik Tedavi

Ataşehir de yatılı  fizik tedavi merkezi olarak kullanılan veya değerlendirilen özel huzurevi ve bakım evlerinde hasta kabulü yapılmaktadır. Buralarda, Alzheimer, demans Parkinson hastalığının son evresi, felç geçiren, Cvo, emboli, pıhtı atması, hemiparezi, hemipleji, parableji, tetrapleji, MS,ALS gibi kronik hastalara bakıldığı gibi geçici fizik tedavi gerektiren hastalara bakılmakta ve fizik tedavi hizmeti ve bakım hizmeti verilmektedir

Ataşehir Alzheimer Bakım EviÜmraniye Parkinson Hasta Bakımevi

Ataşehir de bulunan özel huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde  Alzheimer, Demans, Parkinson gibi nörolojik hastalara bakılmaktadır. Alzheimer hastalarının 3 dönemleri bulunmaktadır, bu huzurevlerinde tüm dönemlerle ilgili bakım ve rehabilitasyon yapılmaktadır..

Ataşehir Paliyatif Bakım Merkezi

Ataşehir Paliyatif Bakım Merkezi olarak Ümraniye Devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak Özel Huzurevlerinin bazılarında da bu tür paliyatif bakım hizmeti verilmektedir. Alzheimer Demans Parkinson, ALS, beyne pıhtı atması, beyin kanaması gibi hastalıkların son evresi veya kanser hastalarının son evresindeki hastalara bakılmaktadır

Ataşehir şizofreni Bakımevi

Ataşehir de bulunan huzurevlerinde psikoz hastalarına saldırganlık olmamak kaydıyla bakılabilmektedir. Ancak bu kişiler için huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir .Yatırılan huzurevi ve yaşlı bakım merkezinin ya psikiyatri uzmanı çalıştırması ya da psikiyatri çalıştıran bir hastaneyle anlaşmış olması kaydıyla bu bakım merkezlerinde yatış yaptırabilmektedir. Bunların dışında Ümraniye de bulunan ruhsal engelli bakım merkezlerinde de  şizofreni hastalarına bakılmaktadır.

Ataşehir Kanser Hastası Bakım Merkezi

Ataşehir Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evlerinde kanser hastalarının bakımı yapılabilmektedir. Kanser hastalarının dönemlerine göre sağlık destek hizmeti ihtiyacı artmaktadır. Erkeklerde en fazla görülen kanser türleri akciğer, prostat, mesane, kolorektal ve mide kanseri iken; kadınlarda ise meme, tiroit, kolorektal, rahim (uterus) ve akciğer kanseri hastaların bakımı yapılmaktadır.

Ataşehir Huzurevi Fiyatları

Ataşehir de bulunana huzurevleri ve yaşlı bakım evleri verilen hizmetlere binaların fiziksel koşullarına, bakılan yaşlının veya hastanın ihtiyacı olan sağlık ve bakım desteğine, odadaki yatak sayısına göre fiyat belirlemektedir.

Huzurevi mi arıyorsunuz?

Sosyal Hizmet Uzmanlarımızdan, aradığınız huzurevi hakkında ücretsiz bilgi alın.

Bize Whatsapp üzerinden ulaşın.

Formu doldurun, biz sizi arayalım.

Hakan Berktaş

Hakan Berktaş

Sosyal Hizmet Uzmanı; Hakan Berktaş 1971 yılında Malatya da doğdu. 2010 yılından bu yana İstanbul da bulunan uzmanımız, Huzurevi Fiyatları dışında, Sosyal Rehberlik projesinin de yürütücüsüdür.

Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haber bültenimize kaydolun.

Haber bültenimize kaydolarak, eklenen içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz. Üyelikten istediğiniz zaman ayrılabileceğinizi unutmayın.

Call Now ButtonHemen ARA
huzurevi ekle, huzurevi fiyatları

Huzurevi Fiyatları

Kurumunuzu ücretsiz olarak Huzurevi Fiyatlarına eklemek için lütfen gerekli alanları eksiksiz doldurun. Uzmanlarımız en kısa sürede mail yoluyla iletişime geçecek.

Sosyal hizmet uzmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecek.

sosyal hizmet uzmanı hakan berktaş, huzurevi fiyatları